Шановні відвідувачі! Вітаю Вас на моєму блозі! Бажаю приємного перегляду!

Для учнів











Тривога – дуже серйозна проблема, впоратися з якою здатен не кожний дорослий, не кажучи вже про дитину. Правильні техніки дихання та позитивні думки можуть заспокоїти та полегшити страхи. Щойно дитина дізнається про ці методи, вона може використовувати їх щоразу, коли її охоплює відчуття тривоги.

Ця вправа на уважність створена досвідченим педагогом із понад 17-річним досвідом допомоги дітям. Цю вправу можна слухати скільки завгодно та у будь-який час, або коли вам потрібно трохи підтримки чи натхнення у важкий час.



Добро завжди перемагає,4 серія💙💛



Як Їжачки шукали нову нірку
(терапевтична казка для дітей які втратили домівку)
 
Жила в лісі родина Їжачків, мала чудову нірку, в якій було все. Але одного разу сталося страшно лихо, на яке ніхто не чекав. Будиночок колючок зруйнували.
 
Їжачки були налякані та стривожені, вони не знали що робити та куди бігти, в темряві не було нічого видно. Їхні сусіди, інші лісові звірята, також залишились без домівок. Усі плакали, заспокоювали одне одного. 

Та лише коли настав ранок, Їжачки побачили, що в їхній нірці жити уже не можна, потрібно шукати іншу галявину.  
 
Дорога була складною: звірята втомлювались, шукали їжу, їм допомагали інші лісові звірята. Дятлик давав свої букашек, кротик – свої комашки. Довго вони блукали, але були впевнені, що знайдуть спокійну галявину. 
 
Одного разу вони зупинилися на відпочинок у своїх родичів, хоча й нірка в них була невеличкою. Відпочили та пішли шукати далі, бо хотіли свою нірку. 

Довго вони блукали, втомлювались, сумували, боялись темряви, але рухались далі уперед.

І ось нарешті Їжачки вийшли на дивну полянку, на якій побачили невеличку скелю, в ній була затишна і дуже гарна нірка. Вона одразу сподобалась усім Їжачкам. Стали вони жити в новому домі та радіти тому, що нова нірка знайшлась. 

Так і закінчилась пригода Їжачків, вони стали сильнішими та сміливішими. 
 





Безпечний Інтернет (відео для дітей,початкова школа НУШ),переглянь та запам‘ятай😉




10 Великодніх мультфільмів, які варто подивитись із сім’єю

Напередодні Великодня, а особливо тепер на час карантину, можна провести весело час з дитиною за переглядом чудових тематичних мультфільмів про це світле свято.

Вартові легенд. Казка оживає
Серед персонажів, які захищають дитячі сни є і Великодній кролик. Його головна роль — захищати дитячі сни, мрії та надії. Але несподівано проти вартових легенд виступає Кромешник, який просто мріє вкрасти дитячі мрії, щоб замінити їх кошмарами.

Бунт вухатих
Яскравий мультфільм про кролика Хеппі, який не хоче розносити дітям подарунки на Великдень, як це робили його предки. Замість цього він хотів би стати барабанщиком в рок-групі. Щоб здійснити задумане Хеппі доводиться втекти з дому. Але випадково під час втечі кролик потрапляє під колеса машини лобстера Фредді й тепер останньому доведеться тимчасово розносити подарунки на свято малюкам.

Заяча школа
Історія про спеціальну школу, в якій звичайних зайців вчать бути справжніми великодніми. І тільки самі старанні її учні зможуть скласти випускні іспити та приступити до справи. Зайчик Макс потрапив в цю школу випадково і зовсім не радий перспективі сісти за парту. Але незабаром все зміниться.

Вінні-Пух: Веселі днинки з малюком Ру
Маленьке кенгурятко Ру, знайоме всім по мультфільму про Вінні-Пуха, допомагає малюкам дізнатися багато цікавого про все на світі. На цей раз разом з Ру ваша крихітка дізнається багато цікавого про світле свято Великодня.

Льодовиковий Період: Погоня за яйцями
Пригоди ніколи не залишать їх у спокої й поки навколишні готуються до зустрічі Великодня, Еллі, Менні, Сід і Дієго займаються своїми занадто різними справами. Хтось робить гірлянди, хтось спостерігає за орлиними боями, а лінивець і зовсім береться доглядати за чужими яйцями.
Все було б добре, якби кролик Сквінт, в душі ще зовсім пірат, не вирішив втілити в життя всі задумані для помсти плани. Йому легко вдається викрасти всі яйця, поки Сід засинає, і переховати їх в інше місце. Правда, щоб не забути, він навіть складає карту і, отримавши її, відважні друзі тут же відправляються на перше в історії світу полювання за яйцями.

Веселі зайчата
Короткометражний мультфільм Уолта Діснея розповідає про веселих зайчаток, які готуються до Великодня. Вони роблять зайців і яйця з шоколаду і наповнюють ними кошики для святкування. Мультик триває всього 7 хвилин, але відмінно підійде для того, щоб подарувати малюкові відчуття пасхального свята і віру в те, що розфарбоване яєчко приніс справжнісінький казковий кролик.

Великдень в країні кроликів
Дуже добрий мультфільм про країну, в якій живуть кролики. У них є щорічна традиція — за кілька місяців до Великодня одному з них доручають відповідальну місію — виростити зі спеціального чарівного насіння дерева з крашанками. Цього року фортуна вказала на невезучого кролика Фліпа. Він мріє виконати місію, ось тільки шкідливі щури дуже хочуть йому перешкодити.

Щенячий патруль: цуценята рятують великодні ігри
Цуценята рятують великодні ігри. У Бухті пригод настала Пасха. Цуценята допомагають меру Гудвей прикрашати великодні яйця. Але наших друзів чекають захоплюючі та небезпечні пригоди, і все через одного особливого яйця!

Незвичайні пригоди в місті пасхальних яєць
Дуже весела і пізнавальна серія улюбленого малюками мультфільму «Щенячий патруль», в якому відважні герої зроблять все, щоб свято Пасхи все ж відбувся.
Егг-Таун – тихе містечко, в якому живуть в гармонії кури та кролики. Попри це, недалеко від мирного містечка зачаївся таємничий злодій, який задумав вкрасти великодні яйця, приготовані жителями для святкування. Протягом всієї пригоди герої мультфільму доводять, що таке справжня дружба, намагаючись перебороти зло.

Обітниця Пасхи
Історія про хлопця Єремію, що живе в Єрусалимі, який мріє зробити справжній подвиг і стати охоронцем царя. Але все змінюється, коли хлопчина дізнається про Ісуса.

з Моя дитина




ДОБРО ЗАВЖДИ ПЕРЕМАГАЄ ЗЛО (3 серія)💙💛




Що можна зробити на вихідних у поточній ситуації:


🌸 Прогулятися та насолодитися цвітінням дерев, пограти з дітьми в ігри на свіжому повітрі.

🤸🏻‍♂️ Приділити час своєму тілу.
Можна зайнятися спортом, йогою, зробити самомасаж, потанцювати під улюблену музику.

🍮 Приготувати щось смачне.
Не обов'язково готувати щось складне з великою кількістю компонентів. Навіть якщо це буде смачний омлет чи бутерброд — це вже добре. Тільки постарайтеся готувати його із задоволенням, усвідомлено, радіючи та передчуваючи приємний прийом їжі.
У цей процес можна залучити дітей і зробити все у формі гри.

☕️ Насолоджуватися кожним ковтком кави або чаю, що п‘єте. Нехай це буде маленька медитація та час, приділений собі.

🧩 Зробити собі міні-розваги. 
Можливо у вас є пазли, які можна зібрати. Або пограти з сім'єю в дартс, якщо він є. Можна погуляти віртуальними музеями та галереями, які є в інтернеті. Це допоможе відволіктися, відпочити та помітити іншу частину життя.

🧹 Можна зробити генеральне прибирання, незважаючи на поточну ситуацію. Якщо у вас є бажання, сили, то це чудовий спосіб рухової активності та ментального очищення.

📚 Почитати художню літературу чи поезію замість новин.

🛏 Полежати, насолоджуючись процесом.

😄 Переглянути смішні відеоролики для розслаблення та підняття настрою. Сміх заспокоює блукаючий нерв, який відповідає за контроль настрою, травлення та інші системи. Тому сміх нам зараз потрібний.

Це мінімальний перелік справ, які можна використати зараз. Можливо, у вас є свої способи відновлення та відпочинку, якими ви можете поділитись?

Дивні знахідки-в чому ж небезпека???




Мультфільм "Добро завжди перемагає" 2 серія

 Мультфільм "Іван та Микола".

Сьогодні, коли ми захищаємо свої кордони, стоїмо на охороні безпеки та життя людей, важливо тримати фронт інформаційний і розмовляти з кожною аудиторією тією мовою, яку вона зможе почути і зрозуміти. Зараз багатьом доводиться покинути рідну домівку.
Кожен українець захищає свій дім, свою сім’ю, та важливо тримати й інформаційний фронт. Цей мультфільм для наших діток, він допоможе кожному дорослому знайти необхідні слова, щоб пояснити, що саме відбувається в Україні.



Ми інформовані, а отже сильні!

Слава Україні!💙💛 





Що робити, коли лунає сирена???
 👫Дитяча абетка безпеки



Релаксація.5 базових технік заспокоєння.

 

Взято з  сайту Дитячий психолог https://www.facebook.com/dytyachyjpsyholog/posts/1961990723997186

Відеоролик для дітей №Звук сирени"

🇺🇦📣
 Звук сирен, години в укриттях, розгублені обличчя дорослих… як при таких постійніх подразниках заспокоїти дітей? Чим їх розрадити? 

Триває вторгнення Росії в Україну. Збройні Сили України героїчно відбивають атаки ворога, а мільйони українців переховуються у бомбосховищах.
🤔
В цей час важливо зберігти найцінніше - наших дітей. Дітям будь-якого віку дуже важливо відчувати безпеку. Безпека під час війни починається з обізнаності.
Ми розробили відео ролик, який розповідає найменшим, що таке сирена, як знайти безпечне місце в будівлі під час обстрілів, що взяти з собою в укриття. Подібні анімації мали величезний успіх у дітей різного віку в Ізраїлі за часів останнiх воєн. Для України сюжет створювався при співпраці громадської спілки Освіторія, що розвиває освіту в Україні. Їх психологи допомогли нам в складанні сюжету, враховуючи психологію українських дітей і ситуацію в країні.
Разом з експерткою Освіторії та психологом Инна Большакова розробили мультфільм 🎬 для малечі, щоб вони не так боялись. Заспокоїлись. Розуміли, що зараз відбувається навколо них 😇
Дякуємо за анімацію та продакшн наших партнерів з Миколаєва — ІТ-компанію FIlancy Marketing 💪
 Переглянути відеоролик можна за посиланням

З любов'ю до дітей України,
Команда Filancy

ТАЙМ_МЕНЕДЖМЕНТ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ 


 Час - це найважливіший ресурс. Як навчити дітей культурі раціонального використання часу?
 Тайм-менеджмент – це набір правильних навичок, які допомагають людині досягати бажаних результатів. Саме з дитинства набагато простіше навчитися правильному ставленню до часу та його організації.
Ми підібрали корисні поради для батьків та дітей на цю тему.
☺️✅ Прибирати на робочому місці. 
Перше, з чого треба розпочати планування дня школяра — організація  простору.  Коли робоче місце засмічене, це підвищує рівень стресу. Здається, що справ більше, ніж є насправді. Тому важливо навести лад.
✅  Плануйте разом
Плануйте вихідні, свята, канікули разом із дитиною. За сімейною вечерею можна обговорити думки і намалювати карту бажань: взяти будь-який аркуш паперу - можна навіть розкотити шпалери по всій підлозі, щоб увійшло більше ідей - і записувати все, що спадає на думку.
✅  Використовуйте таймер або пісочний годинник
"Метод помідора" - техніка управління часом, запропонована Франческо Чірілло наприкінці 1980-х. Методика передбачає збільшення ефективності роботи при менших часових витратах за рахунок глибокої концентрації та коротких перерв.  Традиційно завдання виконується протягом 25 хвилин, потім п'ятихвилинна перерва. Відіграє роль психологічний ефект – секунди та хвилини витікають прямо на очах. 
✅  Застосуйте техніку часових блоків
Наступний рівень планування часу дитини - зробити розпорядок дня. Це і називається тайм-менеджментом.У виділені проміжки потрібно займатися суворо запланованою справою та не відволікатися. Головне — приблизно розуміти, скільки часу займе та чи інша дія. Розклад може бути гнучким, а плани – змінюватися. 
✅  Намалюйте матрицю Ейзенхауера
Суть матриці, яку вигадав колишній президент США, полягає в тому, що потрібно записати усі ваші справи. При цьому поділити їх на чотири групи за важливістю та терміновістю:
- термінові та важливі;
- термінові, але з важливі;
- нетермінові, але важливі;
- нестрокові та неважливі.
Цей спосіб організації тайм-менеджменту особливо стане в нагоді, якщо справ накопичилося багато, і підліток не знає, чим варто зайнятися насамперед, а що можна відкласти.
✅  Складіть план на день, тиждень, місяць, рік
Допоможіть дитинi складати короткострокові та довгострокові плани. Так вона бачитиме, що треба зробити завтра, а що — за тиждень, або навіть місяць. У голові не буде плутанини.
✅  Їжте «жаб»
Марк Твен одного разу сказав, що якщо зранку з'їсти жабу, залишок дня буде чудовим завдяки відчуттю, що найгірше на сьогодні вже позаду. "Жаба" - це та обов'язкова робота, при думці про яку у вас псується настрій. Перше правило жабоїдіння: якщо жаб дві, спочатку слід з'їсти ту, яка бридкіша. 🙂 Існує думка, що «жаб» варто «є» вранці, щоб не відкладати найнеприємніше на десерт.
✅  Їжте «слонів»
"Слона", як "жабу", не з'їж за один раз. Тому його радять «є по шматочках». Тобто розбивати «слона» на багато невеликих справ-біфштексів. Вони вже не здаватимуться такими глобальними та непідйомними.Щоб з'їсти цілого слона, його потрібно поділити на маленькі шматочки. Чим складніше завдання, тим непосильніше воно здається. Допоможіть дитині розділити велику справу на конкретні кроки.
✅  Їжте «сир»
Діри в сирі - це завдання швидкого реагування, які забирають не більше 15 хвилин. Наприклад, є завдання «забратися в кімнаті». Вона виглядає абстрактно і забирає багато часу. У ньому потрібно визначити мікрозавдання: помити підлогу, витерти пил, пропилососити, розкласти речі, розібрати шафу. Одна справа може зайняти 5–10 хвилин, це і є «дірки у сирі». Весь «сир» буде з'їдено, коли справа виконана повністю.
✅  Грайте в капітана корабля
Є справи, які можна здійснити командою. Наприклад, підготувати день народження. Дитина регулює організаційні питання, роздає завдання, а наприкінці перевіряє, щоб усе було готове. 
✅  Щеплюйте проактивний підхід
Існують два підходи: реактивний - коли ми пливемо за течією та проактивний – коли ми самі плануємо життя.Коли дитина проактивно підходить до вирішення завдання, вона не чекатиме, коли все само налагодиться або вже стане неактуально: вона вчитиметься самостійно вирішувати, як чинити.
✅  Підсумовуйте результати та хваліть дитину
Ніщо так не мотивує бути продуктивним, як оголосити про справи на всі почуття або поділитися вже досягнутими вершинами. 
✅  Нагадуйте
Не сподівайтеся, що дитина все одразу запам'ятає. Залишайте йому стікери з нагадуванням, але не використовуйте повчальний тон («помий посуд»). Краще використовувати «чарівні» слова: «Будь ласка, не забудь промити посуд».

Як діяти в надзвичайній ситуації.

Якщо мова про школярів та підлітків — то найперше — треба говорити з ними про всі тривоги та сумніви. Не варто заперечувати небезпеку та знецінювати їх почуття страху. Просто визнайте, що ніхто не готовий до війни і всім нині незатишно. Але — говорити про все це треба спокійним голосом, адже діти — ваші союзники. Порадьтесь з ними, як і що робитиме ваша родина в разі загострення ситуації.

Для маленьких дітей важливий тактильний контакт
Дітям дошкільного віку важливо знати, що мама й тато поруч і вони завжди допоможуть та попіклуються про те, аби все було добре. «Обіймати, розповідати цікаві історії, співати колисанки — все це дієві заспокійливі для маленьких. Можна також відволікати їх ліпкою, або заняттями, які розвивають дрібну моторику — така творчість відвертає увагу. А ще дуже корисні будь-які руханки.
Можна навіть вчити вірші, або співати — так «виштовхується» страх і негативні емоції. Це — прості та рятівні для дитячої психіки вправи.
Головне правило: спокійні батьки — спокійні діти
За будь-яких умов у родині треба берегти спокій. І тут батьки повинні потурбуватись про інформаційну гігієну. Обмежити перегляд новин, не шукати «адреналін» у соцмережах. Стежити, щоб діти теж не зловживали токсичним контентом. З підлітками і школярами можна обговорити план дій, щоб бути готовим на випадок, коли ви почули звук сирени і йдете у сховище.
Навіть маленьким дітям не треба казати неправду. Треба просто пояснити їм — сирена — це звук, який означає, що варто потурбуватись про себе. У сховищі обов’язково обіймайте дітей. Вони повинні відчувати вас поруч і це додаватиме їм впевненості.
«Обіймати, пояснювати і відволікати», — ось головні дії, які мають робити батьки. І будь-що — голос мами, тата чи старших членів родини має бути спокійним.
Бережіть себе і свої родини!

Навчіть дитину, що треба робити, якщо загубився 

Правила SOS
СТІЙ - Як тільки зрозумів, що загубився (не бачиш дорослих з якими був, або не впізнаєш місцевість) - негайно зупиняйся!
- Чим далі від місця зникнення дитина відійде тим важче буде її знайти.
ОЗИРНИСЬ - Озирнись навкруги, можливо ти побачиш їх.
СМІЛИВО ЗАКРИЧИ - Не бійся кричати та не бійся свого голосу. В даному випадку це твоя зброя- використай її. Поклич маму або тата, можливо вони тебе почують. Якщо цього не трапилось - залишайся на місці!

- Більшість дітей соромляться кричати, чи кликати на допомогу. Поясніть, що коли дитина відчуває небезпеку, не треба боятись та соромитись кричати. Відпрацюйте це з нею.

Запам'ятай, правило трьох "Н"
‼ Ніколи
‼ Ні з ким
‼ Не йди
Дитині дуже важко розрізнити хороших чи поганих людей. Знайомі та незнайомі люди поняття теж відносне. Тому дуже важливо пояснити це правило. Придумайте з дитиною кодове слово, по якому дитина може розрізнити це дійсно ви послати знайомого/незнайомого її забрати чи ні.
Безпечні дорослі, до яких можна звернутись по допомогу:
👮‍♀️поліцейські,
👩‍⚕️медики,
👩‍🚒пожежні, охорона, продавці у аптеці та крамниці,
👩‍👦 мами з маленькими дітьми
Далі розглянемо деякі конкретні ситуації:
Вулиця, багатолюдні місця, торгівельні центри, вокзали, аеропорти:
1. Пам'ятай "СОС" 🆘 : Стій, Озирнись, Сміливо закричи
2. Звернись за допомогою до безпечних дорослих. Безпечні дорослі - це поліцейські, охорона, продавці у аптеці та крамниці або мама з маленькими дітьми!
3. Попроси про допомогу, скажи, що загубився та шукаєш батьків, назви ім'я та прізвища батьків та їх номера телефону, поліції можеш назвати адресу, де живеш. Ти маєш пам'ятати їх на пам'ять, або носити з собою записку, де це записано.
‼ І пам'ятай Ніколи Ні з ким Не йди! Чекай!
- пояснить дитині що відійти від місця де вона загубились можна тільки з поліцейським!
Дорога додому:
1. Завжди повертайся вчасно, або попереджай батьків, що запізнюєшся
2. Ніколи не розмовляй та нікуди не йди з незнайомими людьми (пам'ятай Ніколи Ні з ким Не йди)! Навіть, якщо дорослий обіцяє тобі щось подарувати. Або, якщо просить про допомогу: доросла людина ніколи не проситиме допомоги у дитини.
3. Намагаються кудись відвести - голосно кричи! «Я вас не знаю! Це не мій тато/мама»
4. Ходи додому завжди одним і тим самим шляхом по освітлених вулицях.
Транспорт:
1. Якщо залишився на зупинці, а дорослий поїхав - стій на місці! За тобою обов'язково повернуться. Домовся про це з батьками заздалегідь.
2. Якщо дорослий вийшов на зупинці, а ти поїхав далі, вийди на наступній зупинці і чекай, за тобою приїдуть. Домовся про це з батьками заздалегідь.
3. Поїхав далеко? Звернись за допомогою до водія або контролера, вони тобі допоможуть!
Ліс:
Перед тим, як йти до лісу, запам'ятай:
1. Не ходи у ліс без батьків!
2. Вдягни яскравий одяг
3. Візьми з собою свисток, пляшку води, трохи їжі та повністю заряджений телефон!
Що робити якщо ти заблукав у лісі:
1. Пам'ятай "СОС" 🆘 : Стій, Озирнись, Сміливо закричи
2. Відповідай шумом на шум: використовуй свисток, бий палкою по дереву або, якщо можеш, кричи!
3. Не сиди на землі! Побудуй собі лежанку, або шалаш з гілок.
4. Запам'ятай‼ Ніколи не підходь до водойм, навіть якщо дуже хочеш пити!
5. Не їж гриби та ягоди!
Сподіваємось ці прості прості правила допоможуть вашій дитині у скрутній ситуації

Великі нездари,які стали видатними людьми!

1. Томаса Едісона вигнали зі школи після перших чотирьох місяців навчання, вчитель сказав, що він розумово відсталий.
2. Дарвіну казали кинути медицину, батько з гіркотою докоряв: «Тебе нічого не цікавить, крім твоїх фантазій!»
3. Уолт Дісней був звільнений з газети за браком ідей.(!!!!)
4. Учитель Бетховена вважав його абсолютно бездарним учнем.
5. Ейнштейн не говорив до чотирьох років. Його вчитель характеризував його, як розумово відсталого .
6. Батько Родена, великого скульптора, говорив: «У мене син - ідіот. Він тричі не здав іспит у школу мистецтв ».
7. Моцарту, одному з найгеніальніших композиторів, імператор Фердинанд сказав, що в його «Весіллі Фігаро» «---- занадто багато нот».
8. Менделєєв мав трійку з хімії.
9. Коли ми дивимося на автомобілі «Форд», ми маємо на увазі, що їх творець Генрі Форд завжди був багатим, успішним бізнесменом. Ми бачимо цю величезну імперію, яка живе вже більше ста років. Але мало хто з нас знає, що Форд практично не вмів писати і читати, і перш, ніж досягти фінансового успіху, Форд кілька разів оголошував себе банкрутом, розоряючись дочиста.
10. Коли Марконі придумав радіо і розповідав своїм друзям, що буде передавати слова на відстані по повітрю, вони подумали що він божевільний і відвели до психіатра. Але вже через кілька місяців його радіо врятувало життя багатьом морякам.

Як подбати про своє психічне здоров'я: корисні звички на кожен день.

 Піклуватись про своє психічне здоров’я так само важливо, як і про фізичне. Хороша новина: вони тісно пов’язані, тож фізичні вправи, сон та харчування мають позитивний ефект і для тіла, і для психіки. Дотримуйтесь цих корисних звичок, і ваше життя буде в гармонії.
 

Звичка перша: достатньо спати

Наш мозок не здатен безперервно сприймати інформацію: йому потрібен час, щоб опрацювати й засвоїти її. Недавні дослідження показали, що під час сну мозок очищається від продуктів метаболізму, що накопичилися протягом дня. Це необхідно для того, щоби вдень ми почувалися бадьорими і були уважними. 

Прийміть той факт, що на справи у вас є 16 годин на добу, і не намагайтесь додати пару годин за рахунок сну. Бути млявим, відчувати туман в голові, збільшувати ризик розвитку у себе діабетудеменціїожиріння і хвороби серця, які спричиняє хронічне недосипання, – сумнівна оптимізація.

Ось кілька порад, які зроблять ваш відпочинок вночі приємним і якісним:

  • спіть 7-9 годин на добу в один і той же час;
  • не намагайтесь відіспатись на вихідних: вчені довели, що спроби компенсувати дефіцит сну лише шкодять здоров’ю;
  • якщо ви з ранку до вечора працюєте сидячи, ввечері виходьте на пробіжку або прогулянку;
  • зменшіть кількість екранного часу перед сном. Для розваги або інтелектуальної активності краще обрати книгу;
  • замініть каву або алкоголь перед сном на трав’яний чай.

Звичка друга: збалансовано харчуватися

Наш мозок займає всього 2% від ваги тіла, але споживає 20% енергії організму. Щоб функціонувати, йому потрібно багато ресурсів, які ми отримуємо разом з продуктами харчування. Їжа має безпосередній вплив на наш мозок, а отже — і настрій.

Вчені відносно недавно почали досліджувати вплив харчування на психічне здоров’я і ось кілька рекомендацій, які існують на сьогодні:

  • раціон харчування повинен задовольняти потреби організму в вітамінах, мінералах і калоріях;
  • вживайте продукти з цільного зерна, рибу з омега-3 жирними кислотами (оселедець, скумбрія, лосось, сардина), горіхи, гарбузове та лляне насіння, чорниці, смородину, броколі, томати;
  • зменшуйте вживання перероблених харчових продуктів: тих, що були законсервовані, термічно оброблені і підготовлені до тривалого зберігання перед споживанням. До них належать напівфабрикати, консерви, ковбаси, снеки, випічка;
  • відмовтесь від цукру. Глюкоза потрібна для таких функцій мозку як мислення, пам’ять і навчання. Але в продуктах, які ми споживаємо щодня, міститься набагато більше цукру, ніж нам потрібно. Його надлишок приводить до поступового погіршення пам’яті та когнітивних функцій.

Звичка третя: бути фізично активними

Як йшлося вище, фізичні вправи покращують сон, але користь фізичної активності для психічного здоров’я цим не обмежується. Доведено, що люди, які регулярно виконують вправи, мають менший рівень стресу. Завдяки спорту загострюється пам’ять і концентрація, нормалізується вага тіла і покращуються самооцінка. І не лише завдяки спорту! Робота в саду, прибирання вдома або прогулянка з роботи додому працюють не гірше.

Звичка четверта: товаришувати

Якщо у вас є кілька друзів, з якими ви регулярно зустрічаєтесь і спілкуєтесь, ви вже робите своєму психічному здоров’ю величезну послугу. Якщо немає – час будувати такі стосунки. Мова не про те, щоб додати у друзі тисячу малознайомих людей у соцмережах. Будуйте відносини, в яких панують взаємна довіра й підтримка, де вас приймають за хороших і поганих обставин. Такі відносини дають відчуття щастя, призначення і впевненості – а це захисні вежі вашого психічного здоров’я.

Звичка п’ята: обирати змістовні справи

Кожен по-своєму розуміє поняття “змістовні справи”. Для одних це робота, для інших – хобі, для третіх – волонтерство. Список можна продовжувати, але у всіх цих занять є спільна риса: вони приносять задоволення, надихають і надають життю сенсу.

Пригадайте, коли ви із задоволенням прокидалися вранці — енергійні, в очікуванні чогось особливого. Це могла бути подорож в нові місця, концерт улюбленого артиста чи похід з друзями в кіно. Або пригадайте стан, коли заняття поглинало вас, ви були наче в потоці, не відчували ані втоми, ані плину часу. Наприклад, за читанням книги, малюванням або грою в футбол. Це і є ваші змістовні справи. Знаходьте в своєму житті час для себе і таких речей, особливо, коли відчуваєте, що через стрес, рутину або негативні думки світ довкола починає втрачати кольори.

Дистанційне навчання. Правила та поради учням для якісної дистанційки👇

Немає коментарів:

Дописати коментар